Beylikdüzü/İSTANBUL

Adnan Kahveci Mahallesi Anadolu Caddesi Elitpark A2 Blok No:20-11

+90 212 593 57 59

+90 545 680 10 50

info@klcsigorta.com.tr

Türk Nippon Sigorta

Türk Nippon Sigorta

Sigortacılık alanında faaliyet gösteren şirketlerden biri olan Türk Nippon Sigorta, sunduğu avantajlar, geniş faaliyet alanları ile kaliteli hizmet sunmaktadır. Her ilde bulunan ve Türk Nippon Sigorta şubesi ile geniş acente ağı bulunmaktadır. Kaza, hastalık, finansal kayıplar, emniyet suiistimalleri, yangın, deprem gibi durumlarda sigorta yapmaktadırlar.

  • Türk Nippon Sigorta 1991 yılında kurulmuştur. Türkiye Kalkınma Bankası ve Japon sigorta şirketi olan Nippon Fire & Marine ortaklığı ile kurulmuştur.
  • 2008 yılında Harel Grup bünyesine girmiştir.
  • Harel Grup, 1935 yılında İsrail’de kurulmuş ve İsrail’in en büyük sigorta şirketlerinden biridir.
  • Koşulsuz müşteri memnuniyeti ve güven sağlamak üzere misyonlarını oluşturmuşlardır.

Sigorta Nedir Ve Neden Önemlidir

Ödenilen prim karşılığında sigorta firmaları tarafından, kişinin başına gelebilecek risklere karşı alınan güvencedir. Sigorta mantığı 4000 yıllık bir geçmişe sahip olsa da ilk günümüz anlayışı ile sigorta şirketi 15. Yüzyılda kurulmuştur. 19. Yüzyılın ortalarında ise sigorta sektörüne olan ilgi artmış olup birçok ve halen günümüzde faaliyet gösteren şirketler kurulmuştur. Ülkemizde sigorta halen gelişmekte olan bir olgudur. Toplum yapımız gereği ‘kadercilikten’ dolayı sigortaya birçok alanda ihtiyaç duyulmamaktadır. Zorunlu sigortalar haricinde sigorta yapılması önemli olan hususlarda sigorta kullanmamaktayız. Fakat tam tersine sigorta hayatımızın birçok alanında olması gerekir. Seyahatlerden, iş ve ev alanlarına kadar güvence altına almak ve oluşabilecek kayıpları en aza indirmek, maddi ve manevi olarak sigortaya ihtiyaç olmaktadır. Türk Nippon ile sigorta yaptırmak güvenli ve pratik olarak yapılmaktadır.

Sigorta Sektörü Ve Türk Nippon Sigorta

Sigorta sektörünün günümüzde bu kadar gelişmiş olmasının sebepleri arasında doğal afetler ve kazalar bulunmaktadır. Depremler ve yangınlar ile birlikte harap olan birçok ev ve iş yeri sahiplerinin mağduriyetlerinin giderilme aşamalarında sigorta önemli bir rol oynamıştır. Türk Nippon Sigorta şirketi almış olduğu yüksek müşteri memnuniyeti ile bu sektörde en iyilerinden biri olmaya devam etmektedir. Türk Nippon  bölgesinde bulunan şubelerine uğrayarak gerekli bilgiler alınabilir ve poliçe işlemleri yapılabilir. Türk Nippon, bu işi kar amacı güderek yapmaz, müşteri memnuniyeti ve müşterinin kazalarda oluşan mağduriyeti gidermek esas amaçları olmaktadır.