Beylikdüzü/İSTANBUL

Adnan Kahveci Mahallesi Anadolu Caddesi Elitpark A2 Blok No:20-11

+90 212 593 57 59

+90 545 680 10 50

info@klcsigorta.com.tr

Quick Sigorta

Sigorta temel anlamda güvence manasına gelir. Hayatımızda olabilecek riskler, sağlık, üzerimizdeki taşınır taşınmaz mallar akla gelebilecek pek çok konuda güvence amaçlı sigorta yaptırılır. Kişilerin yıl içerisinde düzenli ödemeleriyle bir havuz oluşturulur. Ne için sigorta yaptırıldıysa o konuda doğabilecek riskin maddi yönü sigorta sayesinde karşılanır. Bu amaçla kurulmuş çok sayıda sigorta şirketi vardır. Quick Sigorta  bölgesinde bu amaca hizmet eden tamamen yerli bir sigorta şirketidir. Quick Sigorta,  zorunlu trafik sigortası, kasko, DASK, sağlık, seyahat, kaza sigortası, konut sigortası gibi alanlarda müşterilerine hizmet vermektedir.

İlk olarak Babiller döneminde ortaya çıkan sigortacılık kavramı, o dönemin hükümdarı Hammurabi tarafından kanun haline getirilmiştir. Bu da demek oluyor ki insanlar tarihin her döneminde risklere karşı tedbir alma ihtiyacı duymuşlardır. Sigortacılık kavramı ülkemize 1872 yılından itibaren yabancı sigorta şirketleriyle girmiştir. Özellikle günümüz hayatında çok önemli bir kavram haline gelen sigortacılık sektörü, insanların sağlıkları ve malları açısından gerekli bir sektördür. Sigortacılık sayesinde kişi kendini risklere karşı güvende hisseder dolayısıyla geleceğe daha rahat yatırım yapar. Hazırlanan poliçe doğrultusunda müşteriler belli miktar para ödemektedir.

Sigorta Türleri ve Anlamları

Zorunlu trafik sigortası; Adından da anlaşılacağı gibi her araç sahibinin yaptırması gereken bir sigorta türüdür. Kasko; İsteğe bağlı araç sigortasıdır. Fakat mutlaka yaptırılması gerekmektedir. DASK; 1999 depreminden sonra zorunlu hale getirilmiş, bir konut sigortası türüdür. Konut sigortası: ev ve evin içindeki eşyaları güvence altına almak için yapılan bir sigortadır. Sağlık sigortası; kaza ve hastalık durumunda kişilerin tedavi masraflarını karşılamak için kullanılan bir sigorta çeşididir. Seyahat sigortası; seyahat ederken olabilecek risklere karşı güvence sağlayan, mali durumun etkilenmesini engellemek adına yapılan sigortadır. Kaza sigortası: bireysel bir sigortadır ve isteğe bağlıdır. Kişinin başına gelebilecek kaza gibi risk durumları için yaptırılır. Ayrıca başka türlü isteğe bağlı  sigorta çeşitleri de vardır. Quick Sigorta saydığımız konularda müşterilerine hizmetler sunmaktadır.

Güvenilir Sigorta Şirketlerini Nasıl Anlarız

Sigorta şirketleri müşterinin ihtiyaç duyabileceği alanlarda hizmet vermek zorundadır. Görevler uzman kadro tarafından yapılıp gerekli desteğin verilmesi önemlidir. Müşteri bütçesini zorlamayacak risk analizleri yapılmalıdır.  Sigortacı hasar ödemelerini seri şekilde yapabilmelidir. Bu da mali durumunun iyi olduğunun ve güçlü bir sigorta şirketi olduğunun işaretlerinden biridir. Quiick Sigorta bu amaca hizmet etmekte ve yeni kurulduğu halde müşteri memnuniyetini ön planda tutmaktadır.