Beylikdüzü/İSTANBUL

Adnan Kahveci Mahallesi Anadolu Caddesi Elitpark A2 Blok No:20-11

+90 212 593 57 59

+90 545 680 10 50

info@klcsigorta.com.tr

Mapfre Sigorta

1933 yılında kurulan Mapfre, günümüzde Latin Amerika’nın 3. Büyük sigorta şirketidir. Mapfre Sigorta, 1948 yılında Türkiye Kredi Bankası A.Ş. tarafından kurulan ve 1975 yılında Çukurova Holding’in bünyesine aktarılan Genel Sigorta’nın, 2007 yılında hisselerinin %80’ini almıştır. Mapfre Sigorta Dünya genelinde 27 milyon müşterisi bulunmaktadır. Dünya çapında bulunan 5524 tane ofislerinden biri olan Mapfre Sigorta, İstanbul Avrupa yakasında hizmetlerini sürdürmektedir.

Sigortanın Önemi Ve Sigorta Nasıl Yapılır

Sigorta hayatımızın her alanında ve anında oluşabilecek kayıpları gidermeye yönelik bir güvencedir. Bir iş yapıldığında, araba alındığında, seyahate çıkıldığında sigorta yaptırmak büyük önem taşır. Ayrıca konut, emeklilik, yatırım gibi diğer alanlarda da sigorta yaptırılması gereklidir. Örnek verilecek olursa, yeni alınan bir araba ile kaza yapıldı ve araba kullanılamaz hale geldi. Sigorta ile bu arabanın değeri karşılığında parayı almak ve hiçbir mal kaybına uğramamış olmak mümkün olmaktadır. Günümüzde internet kullanımının yaygınlaşması ile birlikte istenilen sigorta için internetten ön başvuru yapılabilir ve yetkililerden gerekli bilgiler alınabilir. Mapfre Sigorta şubelerinde istenilen her konuda yardım alınabilir. Tarafların sorumluklarını belirten yazılı anlaşma olan sigorta poliçesi hazırlanır. Bunun imzalanmadan önce dikkatlice okunup incelenmesi gereklidir. Genel olarak gelişen teknoloji ile birlikte sigortacılık işleri online üzerinden ve telefonla halledilebilmektedir.

Sigorta Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yanlış yönlendirmeler ve bilgiler ile kazalardan dolayı oluşan kayıplar daha artmaktadır. Mapfre Sigorta ile doğru bir şekilde ve kaliteli bir hizmet almak mümkündür. Sigorta yaptırmadan ve poliçe imzalanmadan önce dikkat edilmesi gerek bazı hususlar vardır.

  • Yetkililere gerekli bilgilerin tam doğru bir şekilde aktarılması gereklidir. Daha sonra hazırlanan poliçe dikkatli incelenmelidir.
  • Sigortanın genel şartlarına, hangi şartlarda geçerli olacağına, teminatına varsa özel şartlarına dikkat edilmesi gereklidir.
  • Genelde, aksi belirtilmemişse, sigorta teminatı ödeme ile başlar. O yüzden nakit veya taksitle olarak kararlaştırılmış ödemenin yapılması ve böylece sigortadan yararlanmaya başlaması gereklidir.
  • Hangi sigortadan yararlanılıyorsa, ona göre hususlara dikkat edilmesi gerekmektedir. Mesela sağlık sigortasının hangi durumlarda geçerli olduğunu veya ev, iş yeri sigortalatıldığı zaman bina değerinin doğru olarak bilinmesi gerekir.