Beylikdüzü/İSTANBUL

Adnan Kahveci Mahallesi Anadolu Caddesi Elitpark A2 Blok No:20-11

+90 212 593 57 59

+90 545 680 10 50

info@klcsigorta.com.tr

Hdi Sigorta

Sigortanın tarihi 4000 yıl öncesine, Babillere dayanmaktadır. Kral Hammurabi tarafından yasallaştırılan ilk sigorta çalışmaları, ticaret merkezi olan Babil’deki tüccarların soyulmalarına karşı mallarını ve borçlarını güvence altına almaktaydı. Günümüzdeki sigortacılık anlayışı ise 14. Yüzyılda İtalya’da başlamıştır. Avrupa’da 1850’li yıllarda yaygınlaşmaya başlayan sigortacılık aynı dönemde Osmanlı’da da azınlıklar tarafından yürütülmeye başlanmıştır. Milli sayılabilecek ilk sigorta 1893 yılında kurulmuştur. 1942 yılında ilk özel sermayeli sigorta şirketi kurulsa da 1968-1984 yılları arasında sigorta firmaları kurulmasına izin verilmemiştir. Daha sonrasında Türk Sigorta şirketleri liberalleşmeye başlamıştır. Ve alanında çok yetkin firmalar kurulmuştur. Talanx grup bünyesinde bulunan Hdi sigorta, Türkiye’nin yüzlerce noktasında hizmet vermektedir. Bunlardan biri olan Hdi Sigorta şubesinde, kaliteli hizmeti ile ön plana çıkmaktadır.

Hdi Sigorta Sunduğu Hizmetler

İstanbul genelinde uygulanan ‘Hızlı Destek İstasyonu’ özelliği ile müşterinin tamir, kaza vs. anlarında bekleme süresini kısaltıp gerekli ihtiyaçların anında giderilmesi anlayışına sahiptir. Hdi Sigorta olarak aynı uygulamaya ve anlayışa sahiptir. Genişletilmiş ve dar kapsamlı kaskolar ile kişiye özel ve uygun fiyatlarla kasko sigortası sağlanmaktadır. Ayrıca Hdi İle pert olup daha sonra tekrar trafiğe çıkan araçlarında sigortaları yaptırılmaktadır. DASK ( zorunlu deprem sigortası), konut sigortası, iş yeri sigortaları da avantajlı bir şekilde yapılmaktadır. Diş sağlığından, acil sağlık sigortasına kadar birçok alanda sağlık sigortaları da yine Hdi Sigorta bünyesinde yapılmaktadır. 69 ilde ve 504 klinik ile diş sağlığı sigorta anlaşmaları bulunmaktadır. Yurt dışı ve yurt içi seyahatlerinde oluşabilecek yaralanma ve kazalara karşı geniş kapsamlı sigorta imkânı sunmaktadır. Aynı zamanda mühendislik, nakliyat, tarım ve hayvancılık gibi sigorta fırsatları da bulunmaktadır.

Sigorta Acentesi Seçilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sigorta firmasını olumsuz anlarda daha fazla mağdur olmamak için iyi seçmek gereklidir. Sigorta piyasası rekabetin bol olduğu bir piyasadır ve birçok şirket bulunmaktadır. Bu yüzden karar vermeden önce internet üzerinden mutlaka araştırılması gerekmektedir. Sigorta firmalarının web sayfaları da büyük önem taşımaktadır. Sigortadan önce poliçe kısmının tam ve eksiksiz okunması ileride doğacak problemlere karşı önemlidir. Hdi Sigorta müşterilerine birinci sınıf hizmeti vermektedir.