Beylikdüzü/İSTANBUL

Adnan Kahveci Mahallesi Anadolu Caddesi Elitpark A2 Blok No:20-11

+90 212 593 57 59

+90 545 680 10 50

info@klcsigorta.com.tr

Atlas Sigorta

Sigorta Nedir? Neden Önemlidir?

Bireysel ve toplumsal hayatımızda çoğu zaman farkında olmadığımız sayısız riskler vardır. Eviniz, arabanız, banka hesaplarınız ve hepsinden önemlisi sağlığınız sürekli risk altındadır. Bu risklere ve olası sorunlara karşı önlem almak, sorunlar ortaya çıktığında yaşayacağınız sıkıntıları en aza indirecektir.

Sigorta, belirli periyotlarla ödenen belirli miktar poliçe karşılığında, herhangi bir zamanda oluşacak hasarın giderilmesini sağlamaya yönelik bir sistemdir. Sigortanın ne olduğunu anlamak için, çok yaygın kullanılan bir sigorta sistemi olan sağlık sigortası düşünülebilir. Hasta olsanız da olmasanız da, aylık belirli miktarlarda sigorta primi ödersiniz ve hasta olduğunuzda ekstra para vermeniz gerekmez. Yüklü miktarlarda para ödemeniz gereken zamanlarda, dâhil olduğunuz sigorta sistemi sizin yerinize öder.

Toplumsal bir birliktelik olarak da düşünebileceğiniz sigorta sisteminde, ihtiyacınız olmadığı dönemlerde ödediğiniz primler, o dönemde ihtiyacı olan başkalarına transfer edilir. Aynı şekilde, sizin ihtiyacınız olduğunda da başkalarının ödediği primlerden ihtiyacınız giderilir. Yani sigorta sistemi, bireysel faydanın yanında toplumsal bir öneme de sahiptir. Atlas SİGORTA ile hem bireysel hem de toplumsal faydası çok fazla olan bu sisteme dâhil olabilirsiniz.

Sigorta Çeşitleri Nelerdir? Nasıl Yapılır?

Sayısız risk ve ihtiyaca yönelik çok farklı sigorta çeşitleri vardır. Bunların bazıları:

  • Araçlarınız için kasko ve trafik sigortası
  • Konutlarınız için konut, deprem ve eşya sigortası
  • Kendiniz ve aileniz için sağlık sigortası
  • Yolculuklarınız için seyahat sigortası

Bunlar ve daha pek çok değerli varlığınızın taşıdığı riskler için sigorta yapılmaktadır. Bu sigortalardan bazıları zorunlu iken bazıları isteğe bağlıdır.

Çok fazla faydası olan bu sisteme dâhil olmak oldukça kolaydır. İnternet üzerinden ihtiyacınız olan sigorta çeşidi için başvuruda bulunabileceğiniz gibi, Atlas SİGORTA ile görüşerek de sistem hakkında bilgi alabilir ve sisteme katılabilirsiniz.

Sigorta Konusunda Nelere Dikkat Edilmelidir?

Sigorta poliçeleri iki taraflı sözleşmelerdir. Bu yüzden imzaladığınız poliçe çerçevesinde hak ve yükümlülüklerinizi iyi bilmelisiniz. Sisteme dâhil olurken doğru bilgiler vermiş, poliçenizdeki genel ve özel şartları okumuş ve anlamış, sigortanızın kapsamı hakkında bilgilenmiş ve primlerinizi düzenli olarak yatırmışsanız Atlas SİGORTA olarak sorunsuz bir sigorta süreci için yanınızdayız.