Beylikdüzü/İSTANBUL

Adnan Kahveci Mahallesi Anadolu Caddesi Elitpark A2 Blok No:20-11

+90 212 593 57 59

+90 545 680 10 50

info@klcsigorta.com.tr

Allianz Sigorta

Sigorta; genel anlamıyla risklere karşı alınan güvencedir. Sağlık, ev, araba, iş, seyahat gibi hayatın her alanında risk faktörleri vardır. İnsanlar bu risklerden oluşacak zararları en aza indirmek için belirli bir prim karşılığında bir sigorta firması ile yapılan anlaşmayla güvence altına alırlar. Diğer sözleşme yapan katılımcılardan da alınan primler ile bir havuz oluşturulur ve bu havuzdan kazaya uğrayan kişiye gerekli meblağ ödenir.Allianz Sigorta şubesi ile sigorta yaptıracak katılımcılara en iyi fırsatları sunmaktadır. Yaptırılacak sigortalar ve imkânları hakkında yetkililerden gerekli bilgiler alınabilinir. Böylece doğru yatırımlarla, risklere karşı güvence altına alınır.

Allianz Sigorta

Bir sigorta şirketinin katılımcısı ne kadar fazlaysa karşılanacak zarar miktarı o kadar büyük olmaktadır.  Sigorta şirketinin kurumsallığı, büyüklüğü ve geçmişi sigorta yaptıracak kişi ve kurumlar için önem taşımaktadır. Allianz sigorta 1890 yılında Almanya’da kurulmuş bir sigorta firmasıdır. Günümüzde 70’den fazla ülkede ve 155 bin den fazla çalışanıyla faaliyet göstermektedir. Türkiye’de ise 1923 yılında kurulan Şark Sigorta, 1974 yılında Koç Holding bünyesine girmiştir. Daha sonra 1988 yılında Şark Sigorta, Allianz Sigorta ve Tokio Marine Şark Sigorta’ya ortak olmuş; 2008 yılında Allianz Sigorta, ortaklarının hisselerini devralarak, Şark Sigorta yerine Allianz Sigorta A.Ş. olarak ismi değişmiştir.

Allianz Sigortanın Türkiye’de hizmet veren birçok şubesi vardır. Allianz Sigorta şubesi ise Avrupa yakasında ve semt sakinlerinin rahatlıkla ulaşabilecekleri bir konumda faaliyetlerini sürdürmektedir.

Neden Sigorta Yaptırmalı

Hayatta ne zaman ne olacağı belli olmamaktadır. Bu yüzden gerekli tedbirlerin alınması mal kayıplarını önlemek adına gereklidir.

  • Olabilecek risklere karşı, sigortalı olarak güvence altına almak,
  • Oluşacak hasarlardan doğacak maddi kayıpları engellemek,
  • Kişi ve ailesini güvence altına almak,
  • Küçük meblağlı poliçe ödenerek, büyük meblağlı hasarları karşılamak,
  • Sel, deprem gibi doğal afetlerden oluşacak kayıpları önlemek,

gibi birçok sebepten sigorta yaptırmaya önem verilmelidir. Sigortayı, ülkemizde birçok kişi yaptırmayı tercih etmemektedir. Ekstra bir maliyet gibi görülen sigorta aslen hayatımızın her anında olması gereklidir. Allianz Sigorta sunduğu birçok avantajlı kampanyalar ile insanları sigorta yaptırmaya teşvik ettirmektedir.